Home » MENDIME NE MES TE NATES » PUNESIMI: NJE MENDIM NE MES TE NATES…

PUNESIMI: NJE MENDIM NE MES TE NATES…

Për zotin, nuk due me e ba personale këtë sherr, por po mendoj se sa i marrë e se sa i poshter, se sa i pafytyrë, sa legen, e se sa i lig e se sa i ndyrë është ky mjerani, mbajtesi i epruvetes së shquar me lëngun e kripur të udhëheqësit, njeriu i papërkulur me pantallona te ulura, raportuesi me shkrim dore, vrasësi më pagesë, degjeneruesi i pashoq, vjehrri i disidentit të djathit, etj… etj.
Ja një shembull që nuk ka burrë, njeri, person, ckado që të jetë si shqiptar që e merr me mend dhe e kupton. Arsyeja është se numri i të papunëve në shtetin shqiptar është 144 mijë vetë. Ky katundari zotni, apo zotnia katundar premton se do të hapë 250 mijë vende pune në katër vjet. O Zot, Allah, Krisht, Perëndi, Budha, cka do që robtë iu luten kur grinden me gruan, aman kallzona të vërtetën!!! Si mundesh me hapë ma shumë vende pune se sa ke papunësi?????
Nga ana tjetër, ai që ka mbajtur me një pirun dy kile e 200 gram makarona në Paris, dhe për pak e ka thye rekordin e mbajtur nga Olusegun Mallakalla Alibaba, Edi Rama, as nuk e vë në dyshim se ky zotnia prej katundit po ia fut kot e po rren. Po qenë 144,000 mijë të papunë në shtetin shqiptar pse duhet me hapë 250,000 vende pune???? Jo vetëm ky po edhe ai mashtruesi klasik, që merr formë proteane si Paskal Milo, Skëndër Gjinushi, Nard Ndoka, Fatmir Medihoxha, Genc Pollo, Arben Imamis, Eduard Selamy, etj, etj. nuk e thonë një fjalë. Kush rren këtu??? Në shtetin shqiptar rren ai që nuk mendon dhe ma shumë ai që nuk flet.
Ky zotnia që kruhet në shpinë rregullisht nga mburoja antiplumb, dhe tash ka filluar të ruhet edhe nga djersa që rrjedh pa dëshirë deri në fund të lugut, sepe kanë nisur me i dalë edhe pucrra, nga nga një anë deklaron se ka vetem 144 mije te papune ne shtetin shqiptar. Ne anen tjeter deklaron se ka me hape 250,000 vende pune. Po mire more, ke ka me sjelle ky me punue mbasi te punesoje ato 144 mije shqiptaret e papune? Ato 110000 vete qe dalin teper prej kah kane me ardhe? prej Serbise? prej Rusise? Prej Greqisë? Rej Maqedonisë? Po cfarë pune kanë me ba?? nji zot e din!!!!
Duke e ditur të shkuarën e këtij pushti nga Tropoja, duke e ditur të shkuarën e racës së tij, duke e ditur se sa i mban kurrizi e shpina, duke e ditur se sa i ulët dhe i ndyrë është ky zagar, dhe natyrisht duke e respektuar si ish-president, si ish-kryeminister etj. etj, (sepse unë i respektoj institucionet e shtetit), une vetem uroj qe te gjithe këta të 110,000 të punësuarit këto katër vitet e ardhshme të mos jene te gjithe moldave, rumune, greke, bullgare e ukrainase të importuara me dhuë nga Trusti i Gështenjave të Tropojës që zakonisht punësohen nga shqiptarët. Sepse, keshtu si eshte nise puna, edhe nusja qe po e merr ai djali kakarec qe u divorcue nga kusherira, po na dalin njelloj… të paktën ne profesion. Ai djali ndoshta po e merr nje nga vajzat me pervoje te Bllokut, një nga ato që e mbajnë këmbën mbi kutinë me cigare dhe për këtë të marrin mendtë… sepse kush mendon për kutinë e ka hangër përfundimisht e thellësisht përdredhjen.
Nejse e shkurt, si po duket, zgjidhja që ka ndërmend ky zotnia, është që të gjithë shqiptarët duhet me vdekë jo vetmë prej sëmundjeve, ushqimeve të helmuara, ndotjes, etj. por, të mjafton vetëm me e imagjinue që me 110,000 punëtore shtesë, në profesionin e duhur e të preferuar nga Trusti i Gështenjave cka nuk mundet me ndodhë!!! Ba me ardhë 110000 vullnetare, me pak hashish Lazarati, me pakdru Tropojet e me pakdemagogji nga PD-ja , me këtë etje që po tregon një popull që ka model Shaban Noren e jo Shaban Hundën, po duhet me vdekë te gjithe shqiptaret prej seksit, droges e hordhekut. Me siguri këtë zotninë e ka pague dikush me i zhdukë shqiptarët prej faqes së dheut… hej Zot, na ndihmo, na i hiq qafe murtajat, vtëm ti e din se si… !!!!

Advertisements